Hakierspejs Łódź 🦄

Budujemy Hackerspace w Łodzi. Szukamy ludzi.

Bądźmy życzliwi ❤

W Hakierspejsie można spotkać wiele różnych osób. Różnice dotyczą nie tylko naszych preferencji technologicznych ani poglądów w ogóle, ale także tego jacy się urodziliśmy: na przykład naszej płci, stanu zdrowia, orientacji seksualnej czy kraju, z którego pochodzimy.

Ta różnorodność sprawia, że dzięki różnym perspektywom i współpracy potrafimy rozwiązać wiele problemów. Jednocześnie, jako, że wiele ze wspomnianych cech nie jest naszym wyborem, a wręcz jest poza naszą kontrolą, mogą one być czułym punktem, dlatego bardzo ważne jest żebyśmy się nawzajem szanowali.

Hakierspejs jako organizacja nie identyfikuje się z żadną partią polityczną oraz przynależą do nas osoby o różnych poglądach. Ten dokument ma na celu stworzenie przestrzeni wolnej od ksenofobii. Pamiętaj, żeby dyskutując z drugą stroną upewnić się, że czuje się z tym OK oraz faktycznie spróbować ją zrozumieć. Im bardziej delikatny jest temat, tym więcej ostrożności i empatii on wymaga. Nie stosuj agresji, w tym biernej i nie odpowiadaj na nią bezpośrednio.

Jeżeli zauważysz niewłaściwe zachowanie lub poczujesz się zagrożony daj znać zarządowi osobiście lub anonimowo. Załatwimy to. Najważniejsze jest dla nas to, żeby każda osoba czuła się dobrze.

Mówiąc krótko: "be excellent to each other" ❤.